• Dzień Babci i Dziadka (klasa II)

• Uroczystości z okazji święta Dnia Babci i Dziadka w gorzyckiej jedynce mają długą tradycję. Przedstawienie -,,O babci i dziadku słów kilka" zaprezentowały kochający wnuczęta z klasy drugiej, by podziękować występem swoim dziadkom i babciom. Sto lat niech żyją nam!

• Zabawa Choinkowa

• 18 stycznia 2024 r. odbyła się zabawa choinkowa. Organizacja tego typu wydarzeń z pewnością przyczynia się do budowania pozytywnej atmosfery szkolnej i integracji uczniów z różnych klas. Dlatego wychowawcy klas, rodzice uczniów i Samorząd Uczniowski zasługuje na duże brawa za zaangażowanie w przygotowania tego wydarzenia, udekorowanie sali przed balem oraz przygotowanie ścianki zdjęciowej. To świetna inicjatywa, która zapewne przyczyniła się do stworzenia magicznej atmosfery podczas imprezy.

Podział na dwie tury, z udziałem dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniów klas I-III w pierwszej turze, a uczniów kl. IV-VIII w drugiej, pozwolił na dostosowanie aktywności do różnych grup wiekowych. To świetny sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i dostosować zabawę do swojego wieku.

Obecność DJ-a oraz rytm muzyki z pewnością nadały imprezie energetycznego charakteru, a różnorodność przebrań dzieci sprawiła, że zabawa była jeszcze bardziej kolorowa i pełna kreatywności.

Dodatkowo, możliwość skosztowania różnych przysmaków i słodkości przygotowanych przez rodziców to zawsze miły akcent podczas takich wydarzeń. Dzięki temu przerwy między tańcami mogły być jeszcze bardziej smaczne i przyjemne dla uczestników.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie świetnie się bawili i będą wspominać tę imprezę z uśmiechem na twarzy.

• Biała Szkoła 2024

• Promowanie zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu to priorytet działań naszej szkoły. Dlatego od lat organizujemy pięciodniowe wyjazdy w góry w celu otworzenia uczniom drzwi do zdobywania nowych umiejętności, czerpania z aury zimowej wielu korzyści prozdrowotnych.

W tym roku zawiązała się liczna grupa śmiałków do ekstremalnych działań. 28 uczniów pod opieką pani Aliny Piwowar, Marty Węglarskiej, Justyny Tuderek, 8 stycznia 2023 ruszyli do Bukowiny Tatrzańskiej.

Taki wyjazd wymagał od uczniów, ich rodziców i nauczycieli wielu przygotowań.

Pierwszy dzień był czasem organizacyjnym. Zaraz po dotarciu na miejsce uczniowie zostali zakwaterowani, a następnie ruszyli do pobliskiej wypożyczalni, znajdującej się na Wierchu Olczańskim, przy wyciągu „Zwyrtlik”, w celu odpowiedniego skompletowania sprzętu oraz zaznajomienia się z zasadami bezpieczeństwa panującymi na stoku narciarskim.

Ze względu na różnorodny stopień zaawansowania uczniów w jeździe na nartach kolejny raz wybrano kompleks stoków Olczań-ski, oferujący 4 świetnie przygotowane trasy zjazdowe i służących pomocą wykwalifikowanych instruktorów. Dzięki temu zwolennicy białego szaleństwa mogli nabyć dobre nawyki i doskonalić technikę jazdy na nartach.

Każdy kolejny dzień był aktywnie zorganizowany. Zaraz po śniadaniu uczniowie wędrowali na stok. Ubierali się w niezbędną odzież, pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów dopinali buty i odpowiednio narty – wykonywali niezwykle ważną i rytualną czynność gwarantującą bezpieczeństwo.

Po czterech intensywnych instruktorskich lekcjach jazdy na nartach każdego dnia uczniowie mieli możliwość zwiedzania, zapoznania się ze zwyczajami i kulturą Podhala.

Byli na wycieczce w Zakopanem, gdzie zwiedzili najsłynniejszy deptak w Polsce, ul. Krupówki. Wjechali koleją linowo – terenową na Gubałówkę, gdzie a na szczycie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Wśród nich była niezapomniana panorama Tatr oraz Kraina Światła na w zimowej scenerii Zakopanego.

Wielką niespodzianką dla uczniów był zorganizowany kulig w góralskich saniach w pięknej zimowej, leśnej scenerii, który był zakończony ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Radość uczniów była bezcenna.

Ponadto, uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zobaczenia sztuki pt. „Chory z urojenia” wystawianej w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej, granej przez miejscowych górali.

Po intensywnych treningach ostatnie popołudnie było zarezerwowane na relaks w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie mieli szanse rozluźnić obolałe mięśnie.

Pomimo niezwykle narzuconego szybkiego tempa uczniowie znajdowali czas na wspólne zabawy i spędzanie godzin wieczornych na zabawach i rozmowach. Takie możliwości wypełnienia wolnej chwili zbliżają dzieci i młodzież do siebie, pomagają rozwijać umiejętności interpersonalne, a także budują wyjątkowe więzi i wspomnienia.

12 stycznia w późnych godzinach wieczornych, trochę zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni wrażeń i wspomnień wróciliśmy do domów.

Mamy nadzieję, iż nabyte umiejętności przez uczniów oraz moc niezapomnianych wrażeń będą zalążkiem i bakcylem do aktywności zimowych w przyszłości.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc wszystkim, którzy włączyli się w organizację tak rokrocznie oczekiwanego wydarzenia.

Biała szkoła dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach dofinansowana była głównie ze środków na realizację Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. DZIĘKUJEMY!