• Andrzejki 2022

• Dzień 24.11.2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Klasy 0-3 bawiły się do południa. W salach odbyły się wróżby andrzejkowe oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców, zaś na sali gimnastycznej - zabawy i tańce. Rozstrzygnięto konkurs na królową i króla balu, którymi zostali ogłoszeni Emilka Kozioł i Olek Rychel z klasy 3. Ponadto wyróżniona została za najciekawsze przebranie Michalinka Broda z klasy 2 oraz Zuzia Dróżdż z klasy 3 za najlepszą zabawę i skoki. Po południu szkołę przejęły klasy starsze. Przy muzyce odbywały się tańce i zabawy w sali gimnastycznej, a w klasach poczęstunek od rodziców. Impreza andrzejkowa była bardzo udana.

• Szyjemy torby ekologiczne

• Uczennice klasy VI w ramach innowacji "Ekolog to ja" realizują ekologiczne zajęcia warsztatowe. Tym razem wykonały torby z niepotrzebnych koszulek. Najpierw wykroiły części torby, a następnie z niewielką pomocą zszyły je na maszynie do szycia oraz przy pomocy igły i nitki. Na koniec dziewczyny wykonały samodzielnie nadruki przy pomocy kredek świecowych i żelazka.W trakcie prac rozmawiałyśmy o szkodliwym wpływie plastikowych opakowań na środowisko, o Pacyficznej Plamie Śmieci oraz o wszędobylskim mikroplastiku. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej

• Dzień Zdrowego Śniadania

• W listopadzie, w ramach kontynuacji promowania zdrowia w naszej szkole, przeprowadzona została akcja DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania, dzięki któremu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach.  W klasach I-III zostało zorganizowane wspólne, zdrowe śniadanie. Uczniowie tworzyli kolorowe kanapki z przyniesionych z domu produktów, które przygotowali im rodzice. Uczniowie klasy pierwszej pod opieką rodziców w domu same upiekły bułeczki wg przepisu wychowawczyni. Podczas przygotowania posiłku dzieci zwracały szczególną uwagę na higienę. Powstałe kanapki były zdrowe, smaczne i pożywne, a swoim wyglądem przypominały kolorowe buźki, myszki czy statki. Podczas spożywania wspólnego śniadania, w każdej klasie zwracano uwagę nie tylko na wartości odżywcze, ale i na kulturę jedzenia.

Wzbogacając profilaktykę promującą zdrowie dołączyły również klasy VII i VIII. Uczniowie klasy VII postawili na zdrowe i kolorowe kanapki na pełnoziarnistym chlebie. Wielkim zaskoczeniem smakowym okazała się pasta z zielonego groszku, która przypadła do gustu uczniom. Natomiast, uczniowie klasy VIII wykonali nie tylko zdrowe kanapki, ale również wytłoczyli sok jabłkowo - marchewkowy.

Jesteśmy przekonani, że zdrowe nawyki żywieniowe i nabyte umiejętności w przygotowywaniu zdrowego jedzenia będą dawały wymierne efekty w życiu uczniów i ich rodzin.

• Wieczornica

• Dnia listopada odbyła się w naszej szkole wieczornica z okazji Święta Niepodległości. Dyrektor szkoły mgr Piotr Elżakowski powitał zebranych gości i zaprosił do obejrzenia montażu słowno-muzycznego pt. "Za wolność" w wykonaniu uczniów.

Następnie odbyło się wręczenie nagród w IV Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Barwy Niepodległości" pod honorowym patronatem Wójta Gminy Gorzyce Leszka Surdego.

Po części oficjalnej można było obejrzeć wystawę grup:

16 Batalion Saperów

Podkarpackie Stowarzyszenie Poszukiwaczy "Ocalić od Zapomnienia"

Sokół Stalowa Wola

Muzeum Militariów i Techniki w Woli Sękowej

Przez cały czas obecni byli rekonstruktorzy z 14 pułku Ułanów Jazłowieckich w Obojni oraz Stowarzyszenie Historyczno-Rekonstrukcyjne „Lanca”.

Na koniec można było spróbować tradycyjnej grochówki ugotowanej przez panie z Koło Gospodyń Wiejskich-Gorzyce

oraz słodkich "gorzyczaków" upieczonych przez rodziców z naszej szkoły

Uroczystość każdego roku cieszy się zainteresowaniem mieszkańców Gorzyc, którzy licznie przybyli na naszą wieczornicę.

Prezentujemy obszerną galerię z tego wydarzenia dzięki pani Klaudia Kaniszewska-Guźla